Bands

Class 1Thomas Street Festival Concert BandFirst PlaceDirected by Charles Brown
Class 2John F. Ross Intermediate BandHonourable MentionDirected by Dorothy Vreeswyk-Kidd
Class 2GCVI Jr. Symphonic BandProvincial FinalistDirected by Dan Austin
Class 3GCVI Sr. Symphonic BandSecond PlaceDirected by Dan Austin
Class 5Waverley Drive Jazz LionsHonourable MentionDirected by Matty Cooper
Class 6St. John's Kilmarnock School BandHonourable MentionDirected by Chris Cigolea
Class 6Guelph CVI Gael ForceProvincial FinalistDirected by Dan Austin

Choirs

Class 103John F. Ross Concert ChoirProvincial FinalistDirected by Dale Hobbs
Class 103GCVI Chamber ChoirProvincial FinalistDirected by Lane Osborne
Class 104Guelph Youth Singers SATB ChoirHonourable MentionDirected by Markus Howard
Class 105Guelph Youth Singers Choir IIIFirst PlaceDirected by Markus Howard
Class 106John F. Ross Jr. Girls' Class ChoirHonourable MentionDirected by Dale Hobbs

Flute

Grade 8Minju Gu

Piano

DiplomaAndrew Dong
DiplomaGuillaume Fernandes
Grade 10Kailas Chari
Grade 10Allie Zhang
Grade 9Vikas Chari
Grade 8Claire Cheng
Grade 7Maria Gharabaghi
Grade 7Dylan Sanchez
Grade 6Olivia Perron
Grade 6Cindy Yu
Intermediate ConcertoTerrence Wu
Elementary ConcertoVikas Chari

Strings

Grade 9 CelloMaren Helyar
Grade 9 ViolinSelina Wu
Grade 8 CelloRachael Young
Grade 8 ViolinEllena Riegle
Grade 8 ViolaNaomi Kudo
Grade 7 CelloJonah Sutherns
Grade 7 ViolinNatasha Gray
Grade 7 ViolinKevin Wu
Grade 6 CelloStephan Sommerfeld

String Ensembles

Jr. Chamber Group4 Strings Attached - Shayla Bird, Abbie MacLeod, Hannah MacLeod & Maren Helyar
Class 1GYMC Jr. OrchestraFirst PlaceDirected by Tak Kwan
Class 5Port Credit Chamber StringsHonourable MentionDirected by Andrew Kizas

Voice

National QualifyingKieran Kane
National QualifyingMike Fan
Grade 10Carlie Goodall
Grade 9Duncan Gould
Grade 9Alpha Kayondo
Grade 8Emily Janisse
Grade 8Sabrina MacLean
Grade 7Rachael Young
Grade 6Carolina Rossi
Grade 6Emma Smits
National Music TheaterKiera Watson
Advanced Music TheaterEsther Adams
Senior Music TheaterBen Wallace
Intermediate Music TheaterAnika Berringer
Intermediate Music TheaterElla Daub
Junior Music TheaterKyla Coleman-Johanis
Junior Music TheaterOlivia Copeman
Elementary Music TheaterEmma Merhar
Elementary Music TheaterLily Vrugteman