Choirs

School Choirs – Grades 9 to 12 Guelph CVI Chamber Choir Third Place

Piano

Diploma Connor Mahon Provincial Finalist
Diploma Ellena Riegle Provincial Finalist
Level 10 Richard Long Honourable Mention
Level 10 Wayne Lu Honourable Mention
Level 10 Boaman Liu Third Place
Level 9 Julia Elmslie Provincial Finalist
Level 9 Adella Fu Provincial Finalist
Level 8 Ines Lahlo Provincial Finalist
Level 8 Zhenkai Wu Second Place
Level 8 Isaac Xing Provincial Finalist
Level 7 Lindsay Jiang Honourable Mention
Level 7 Fanhe Kong Provincial Finalist
Level 7 Owen Yin Provincial Finalist
Level 6 Murasaki Matsutani Honourable Mention
Level 6 Goldy Yan Honourable Mention
Level 6 Ava Zhang Provincial Finalist
Level 5 Derek Cheng Provincial Finalist
Level 5 Maxim Levytsky Provincial Finalist
Level 4 Mariam Hailu Third Place
Level 4 Alice Wang Provincial Finalist
Level 4 Yifei Kong Provincial Finalist
Level 3 Daniel Wu Honourable Mention
Level 3 Felicia Li Provincial Finalist
Level 2 Amelia Han Provincial Finalist
Level 1 Alexia Rong Third Place
Level 1 Qiyu (Jayden) Shi Honourable Mention
Popular Piano – Elementary – Ages 11 to 12 Sullivan Falls First Place

Speech Arts

Primary – Ages 8 to 10 Rukmini Chari Provincial Finalist

Strings

Diploma Violin Maithili Shende Provincial Finalist
Grade 9 Violin Morgan Yeh Second Place
Grade 8 Violin Erica Yeh First Place, Best of Class
Grade 8 Violin Brittany Wang Provincial Finalist
Grade 8 Violin Seungmo Gu Honourable Mention
Grade 7 Cello Elaine Xu Second Place
Grade 7 Cello Elliot Harvey First Place
Grade 6 Viola Elisabeth Eckert Provincial Finalist
Grade 6 Violin Amelia Ting First Place
Grade 6 Violin Jason Yu Honourable Mention
Grade 4 Cello Connor Mahon First Place

Voice

Grade 8 Sathya Zachariah Honourable Mention
Advanced Music Theater Kaitlyn Bryant Provincial Finalist
Senior Music Theater Aoibhinn Macken-Luyt Honourable Mention
Intermediate Music Theater Sathya Zachariah First Place
Intermediate Music Theater Laura Fleming Provincial Finalist
Intermediate Music Theater Rachel Jackson Provincial Finalist
Junior Music Theater Neila Hay Third Place
Junior Music Theater Georgia Tait-Haynes Provincial Finalist
Elementary Music Theater Bella Renaud Provincial Finalist
Beginner Music Theater Eliana Saunders Third Place